Adres : Espark Alışveriş Merkezi Eskibağlar Mah. Üniversite Cad. No:21 26170 Eskişehir
Telefon : (0222) 213 1400
E-Posta : musteri.hizmetleri@mediamarkt.com.tr
Websitesi : www.mediamarkt.com.tr
Üyelik Tarihi : 07 Şubat 2013
Örnek Resim

Media Markt

70’li yılların sonları, Almanya’da henüz özel televizyon kanallarının olmadığı, elektronik ürünlere ulaşmak için ayrı ayrı yerlere gitmek zorunda kalındığı bir dönemdi. O tarihlerde televizyonlar elektronik mağazalarından, plaklar plakçılardan ve çamaşır makineleri ise katalog ile satış yapan mağazalardan satın alınırdı. Ürün çeşitleri sınırlıydı ve fiyatlar nispeten yüksekti. Münih’in küçük sanayi bölgesi Ingolstadt’taki Helga ve Erich Kellerhals, Walter Gunz ve Leopold Stiefel isimli dört girişimci, o güne kadar Avrupa’da hiç denenmemiş bir model için kolları sıvadılar, elektronik market dönemini başlatan ilk adımı Almanya’da attılar.

Kurdukları mağazalar ortalama 4000 ile 8500 metrekareler arasında çok büyük alanları ve geniş ürün çeşitlerini kapsamakla birlikte, ürünler düşük fiyatlarla satışa sunuluyordu. Bu yeni pazarlama konsepti ve müşteri odaklı yaklaşım, yeni mağaza zincirinin en önemli özelliğiydi. O güne kadar alışılmamış çeşit zenginliğinde markalı ürünlerin en yeni modellerini büyük bir alanda satışa sunan bu pazarlama konsepti, aynı zamanda düşük fiyatlarla da dikkat çekiyordu. O tarihten itibaren tüketiciler artık tek çatı altında istedikleri her şeyi bulabiliyor ve ortalama 50.000 ürün çeşidi arasından seçim yapabiliyordu.

Bu yeni vizyon ile 1979 yılında girişimciler Münih’te ilk Media Markt mağazasını açtılar. 31 yılı geride bırakan Media Markt, Almanya’nın ardından Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya, Çin ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluştu.

Bugün tüketici elektroniği mağazacılığının devleri arasındaki Media Markt, tüketiciyle buluşturduğu dünya markaları, en iyi hizmet kalitesi ve düşük fiyatlarıyla 15 ülkede 50.000’e yakın çalışanı ile 600’den fazla mağazaya ulaştı.

2007 Eylül ayında Türkiye’de ilk mağazasını İstanbul Ümraniye’de açan Media Markt, daha sonra sırasıyla Eskişehir ve Mersin mağazaları ile hizmet ağını hızla genişletmeye devam etti. 2008 yılında ilk olarak İstanbul Beylikdüzü mağazasını açan Media Markt, aynı yıl Ankara’da hizmete soktuğu 2 mağazanın ardından İstanbul’da Kozyatağı ve Bursa Nilüfer mağazalarının açılışını yaptı. 2009 yılında ise Adana Seyhan, İstanbul Güneşli 212, İstanbul Merter, İzmir, İstanbul Pendik Pendorya, Ankara Kentpark ve İstanbul Beşiktaş mağazaları açıldı. Bursa’da 2010 yılında hizmete giren Anatolium mağazasının yanı sıra 2011 yılı Nisan ayında Adana Optimum ve Ekim ayında İstanbul Bahçelievler, 2011 Aralık ayında Antalya Kipa AVM ve Kayseri Forum AVM açılışları yapılan mağazaları ile, Media Markt Türkiye çapında 20 ayrı noktada yükseliyor.

Kuruluşunun 32. yılında Media Markt, dünya markalarını en bol ürün seçeneği, kaliteli hizmet ve düşük fiyatlar ile buluşturmaya kesintisiz olarak devam ediyor. Media Markt mağazaları, televizyon ve görüntü sistemlerinden Hi-Fi ses sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan film DVD, müzik CD, bilgisayar oyunları ve konsollara, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar birçok ürün çeşidiyle tüketicilerine hizmet veriyor.

Alışveriş Merkezi kategorisinde bulunan Media Markt sitemize 07 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.746 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Harita Bilgisi
Sony Kdl46hx750 Led TV
2,999 TL. 2 adet 3D gözlük ile birlikte. 1920×1080 FULL HD.
07 Şubat 2013'de eklenmiş
Firmanız hep “ZİRVE’DE” yer alsın Firmanız hep “ZİRVE’DE” yer alsın

Es Firma Rehberi | Firmanız hep “ZİRVE’DE” yer

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :